Haber

Trump’ın avukatları, ses kayıtlarını paylaşan gazeteci Woodward’ı telif hakkı ihlaliyle suçladı

Eski ABD Başkanı Donald Trump, “Danger” adlı kitabıyla ilgili röportajların ses kayıtlarını halka açık bir şekilde yayınlamasına izin verilmediğini iddia ederek gazeteci Bob Woodward’a dava açtı.

Trump’ın avukatları, yayıncı Simon & Schuster Inc. ve kitabın yazarı Bob Woodward, telif hakkı ihlali nedeniyle yaklaşık 50 milyon dolar tazminat talep etti.

Avukatlar, Kasım 2022’de yayınlanan “Trump Bantları: Bob Woodward’ın Başkan Donald Trump ile 20 Röportajı”nı belirterek, Trump’ın yalnızca Woodward kitabı için Aralık 2019 ile Ağustos 2020 ortası arasında kaydedilmesine izin verdiği bir dizi röportajı kabul ettiğini belirtti. üzerinde çalışmak. sesli kitabının Trump’ın telif hakkını ihlal ettiğini savundu.

Yayıncı ve Woodward, Trump’ın davasının haklı bir nedene dayanmadığını ve buna karşı agresif bir şekilde savunacaklarını belirten ortak bir açıklama yaptı.

Tüm görüşmelerin Trump’ın bilgisi ve onayıyla kaydedildiği belirtilen açıklamada, “Üstelik Trump’ın kendi deyimiyle bu tarihi kayıtlar kamu yararınadır. Gerçeğin ve hukukun lehimize olduğuna inanıyoruz.” kelimeler yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu