Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim tarihini açıkladı, 6 Tablo’nun en genç ortağı meydan okudu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti grup toplantısında yaptığı konuşmada milyonlarca kişinin merakla beklediği seçim tarihini açıkladı.

“MENDERES BANYODAN GÜÇLÜ BİR ZAFERLE ÇIKTI”

14 Mayıs 1950’de Adnan Menderes’in kazandığı seçimi hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Siyasetin her gün her yerde olan otoritesinde insanların söylediği sözler elbette önemlidir. Ama aynı kişiler sandıkta neye bakacak? ezici bir zaferle sandıkta. Kusursuz bir formda olan merhum Özal, darbe gölgesinde girdiği seçimde değerli bir başarıya imza attı.

“MİLLETİMİZ 73 YIL SONRA 6’LI TABLOYA AYNI GÜN CEVAP VERECEK”

‘Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’ diyerek hükümete geldik. Şimdi ‘Söz, karar ve istikbal milletindir’ diyerek milletin desteğini talep ediyoruz. 73 yıl sonra milletimiz altılı masaya bire bir cevap verecektir. Vesayet meraklılarına inat Türkiye Yüzyılı’nı biz başlatacağız. Milletimiz aynı gün bu darbecilere ‘yeter’ diyecektir.”

SEÇİM TARİHİ BELLİ OLDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarının ardından 14 Mayıs’ta seçimler kesinleşirken, adayını henüz açıklamayan 6 Masa’dan yanıt gecikmedi.

UYSAL’DAN 6’LI MASA ADI’NA İLK TEPKİ

Altılar masasının liderlerinden Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Erdoğan 14 Mayıs’ı işaret etti; Demokrat Parti olarak buradayız, aynı yerdeyiz, bekliyoruz! !! Gün gelir yerli ve milli Reis’e karşı #YeterSözMilletindir diyeceğiz. !” sözlerini kullandı.

cankaya-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu