Haber

Çadırlar kısa sürede kuruluyor

Hatay’da kurulacak uyum merkezi için yola çıkan İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri bölgeye ulaştı. Teknik heyet, genişletilen çadır alanına yeni çadırlar kurarken, polis de depremzedelerin güvenliğini sağlamak için önlem aldı.
 
Afet bölgelerine uyum merkezleri kurmak için İzmir’den yola çıkan gruplar, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in talimatıyla Hatay’a geldi. Afet bölgesinin en önemli ihtiyacı olan barınma sorununun çözümü için teknik ekip seferberlik başlattı. Genişletilip sağlamlaştırılan çadır alanında bölgeye gönderilen yeni çadırlar kuruldu.

Bölgeye ulaşan İzmir Büyükşehir Belediyesi teknik ekibi, sağlıklı bir yaşam alanı oluşturmak için ısıtma, su, elektrik gibi altyapı çalışmalarını sürdürüyor. Günde 10 bin öğün yemek üreten portatif mutfak hizmet vermeye devam ederken, alana portatif tuvaletler yerleştirildi. Bölgeye ulaşan İzmir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, öncelikle çadırkente yerleştirilen vatandaşların güvenliğini sağlıyor ve çadır kurulumuna temel oluyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

adalar-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu