Haber

Bursa’da Hobi Bahçesi Tartışması: 2 Ölü, 1 Yaralı

Bursa’nın Osmangazi ilçesinde hobi bahçesine gidip “Neden yaptın?” Gelmek?” 20 yıla kadar müebbet hapis istemiyle dava açıldı.

Olay, geçtiğimiz Aralık ayında Soğanlı Mahallesi’nde meydana geldi. Bebe giyim işiyle uğraşan Ertan Şahbaz, arkadaşları Ercan Bayram ve Deniz K.’yi maç izlemek üzere hobi bahçesine davet etti. Bahçede arkadaşlarıyla buluşan Şahbaz, ardından Furkan Gazi geldi. Furkan Gazi’ye “Neden geldin” sorusuyla başlayan tartışma büyüdü. Bir süre sonra Furkan Gazi arabasına giderek ruhsatsız tabancasını aldı. Tekrar bahçeye dönen Gazi, Ertan Şahbaz’a ateş açtı, Ercan Bayram ile Deniz K. Şahbaz ve Bayram hayatını kaybetti, Deniz K. yaralı olarak kurtuldu.

YALOVA’DA YAKALANDILAR Yalova’da polis tarafından yakalanan Furkan Gazi şunları söyledi; Arkadaşlarının kendisine ‘Neden geldin’ diye sorduğunu, bu soruyu sindiremediğini, bu yüzden kovduğunu söyledi. Yargılamanın ardından adliyeye sevk edilen Gazi, ‘kasten öldürme’ ve ‘kasten yaralama’ suçlarından tutuklandı.

Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili soruşturmayı tamamladı. Furkan Gazi, “kasten öldürme” suçundan iki müebbet, “kasten yaralama” suçundan ise 20 yıla kadar hapis cezasına çarptırıldı. İddianame, Bursa 10. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu