Haber

Kırklareli’nden deprem bölgesine ilaç ve tıbbi malzeme gönderildi

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremde yaralananların tedavisinde kullanılmak üzere Kırklareli Sağlık Müdürlüğü tarafından ilaç ve tıbbi malzeme gönderildi.

İl Sağlık Müdürü Çiğdem Cerit, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kahramanmaraş’ta depremden etkilenen bölgeye 67 bin 533 koli ilaç, 1384 serum ve 99 bin 651 koli tıbbi malzeme gönderdiklerini söyledi.

İlaç ve malzemelerin deprem bölgesine en kısa sürede ulaştırılması için çalıştıklarını ifade eden Cerit, “Vatandaşlarımızın bu zor gününde Kırklareli’den elimizden geleni yapıyoruz. UMKE ve 112 ekibimiz orada. 7 kurtarma ekibimiz de burada. aktif kurtarma yapıyorlar.Gerçekten mucizelere tanık oluyorlar.” dedi.

Tüm vatandaşları birlik ve beraberlik içinde olmaya davet eden Cerit, bu zor günlerin hep birlikte aşılacağına inandığını belirtti.

Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Çağdaş Derdiyok, Türk milletinin zorlu bir süreçten geçtiğini ve sağlık çalışanları olarak ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştıklarını kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu