Haber

Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybeden üç İranlı sporcunun cenazeleri yurda getirildi.

Kahramanmaraş merkezli “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerde hayatını kaybeden 3 İranlı futbolcunun Malatya’da kaldıkları otelin enkazı altında kaldıktan sonra cenazeleri Bazergan kentine getirildi. Batı Azerbaycan ilinde Gürbulak Sınır Kapısı’ndan.

İran resmi ajansı IRNA’nın haberine göre Malatya Büyükşehir Belediyesi Ampute Futbol Takımı’nda forma giyen Mehdi Seyyidavi, Muhammed İstek Mirahmedi ve Hamid Matrudi’nin cenazeleri İran’a getirildi.

Cenazeleri karşılayan heyetteki Batı Azerbaycan Gençliği ve Delegeleri SporGenel Müdür Seccad Beyrami, 3 sporcunun da Kuzistanlı olduğunu ve cenazelerin memleketlerine nakledileceğini bildirdi.

Bazergan’da düzenlenen karşılama törenine Maku, Çaldıran ve Shut milletvekilleri, Maku kaymakamı, Batı Azerbaycan Gençlik ve Spor Genel Müdürü ve yerel yetkililer katıldı.

Yüzyılın felaketinin İranlı kurbanları

İran’ın Ankara Büyükelçiliği’nden yapılan açıklamada, Malatya ve Osmaniye’de enkaz altında kalan 4 İran vatandaşının hayatını kaybettiği duyuruldu.

İran Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Muhammed Sarvin de İran Milli Ampute Takımı oyuncuları Mehdi Seyyidavi, Muhammed Rıza Mirahmedi ve Hamid Matrudi’nin Malatya’da kaldıkları otelin çökmesi sonucu enkaz altında kaldığını ve cansız bedenlerinin toprağa verildiğini açıkladı. arama kurtarma çalışmaları sonucunda bulundu.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Ampute Futbol Takımı’nda hayatını kaybeden 3 engelli sporcunun forma giydiği belirtildi.

Hayatını kaybedenler arasında KKTC’de öğrenim gören ve sömestr tatilinde Osmaniye’de bulunan İranlı bir öğrencinin de olduğu paylaşıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu