Haber

Gönen’de “Ömer Seyfettin Öykü Ödülleri” sahiplerini buldu

Gönen Belediyesi tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen “34. Ulusal Ömer Seyfettin Kültür Sanat Etkinlikleri” kapsamında düzenlenen kıssa yarışı sona erdi.

Bu yıl 34.’sü düzenlenen Ömer Seyfettin Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında düzenlenen öykü yarışmasına “lise” kategorisinde 114, “yetişkinler” kategorisinde 61 eser katıldı.

Çalışır, Doç. Bahtiyar Arslan, Doç. Dr. Berna Ayaz, Edebiyat Öğretmeni Kader Eralp ve Masalcı Yazar Salim Nizam’ın da yer aldığı seçici kurul heyeti tarafından incelendi.

Gönen Belediyesi Kültür Merkezi’nde yapılan değerlendirmeler sonucunda yarışmada Hüseyin Savcı “Kocam öldü, mutluyum” adlı eseriyle Ömer Seyfettin Öykü Ödülü’nün sahibi oldu.

Lise kategorisinde ise Beyza Yasmin Erdem’in “Kayıp Renklerin Portresi” adlı çalışması birinci oldu.

Dereceye girenlerin ödülleri Gönen Lider Yardımcısı Mehmet Yılman, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Türk Halk Edebiyatı Bölüm Başkanı Doç. Dr. Berna Ayaz’a İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Turna ve Masalcı Öğretmen Salim Nizam takdim etti.

Gönen Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Yılman, kazananlara beğenileri ve edebiyata katılımları için teşekkür ederek, mesleki kariyerlerinde ve yaşamlarında başarılar diledi.

Konuşmanın ardından hatıra fotoğrafı çekildi.

Etkinlikler, Ömer Seyfettin Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı “Diyet” adlı tiyatro oyunu ile son buldu.

melikgazi-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu