Yaşam

Çöpte bulduğu 3 bin 200 doları sahibine teslim etti.

Ayşe Altıntaş, Samsun’un İlkadım ilçesine bağlı Yaşardogu Mahallesi’nde çöp çıkarmaya gittiğinde çöp bidonunun yanına atılan kıyafetlerin ortasında bir cüzdan fark etti.

Ayşe Altıntaş, cüzdanı kontrol ettiğinde 32 adet 100 ve 3 bin 200 dolarlık banknot olduğunu gördü. cüzdanı ve içindeki parayı İlyasköy Mesut Yılmaz Polis Karakolu’na teslim etti. Polis karakolu ekipleri, cüzdanın içinde yanlışlıkla kıyafetlerin arasına atılan paraların bulunduğu döviz bürosu fişi olduğunu da fark etti. Polis, döviz bürosunun güvenlik kamerası görüntülerinden yola çıkarak paranın sahibini bulmak için çalışma başlattı. Döviz teslim alan şahsın güvenlik kamerası görüntüsü Samsun Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlar Şube Müdürlüğü tarafından incelemeye alındı. Yüz tanıma sistemini kullanan polis, paranın sahibinin Ayhan Pars olduğunu belirledi. Ayhan Pars, İlyasköy’e Karakol Amiri Mesut Yılmaz’ı davet etti. Ayşe Altıntaş, karakolda Ayhan Pars’a 3 bin 200 doları teslim etti. Ayhan Pars, Ayşe Altıntaş’a teşekkür etti, ” Herkesin yapamayacağı bir şey yaptı. Umarım bu konu diğer insanlara örnek olur. Teşekkürler” söz konusu.

Ayşe Altıntaş ise şunları söyledi: Çöp kutusundaki kıyafetlerin yanındaki cüzdanı fark ettim. İçinde para olduğunu gördüm. İlk başta çocukların oynadığı bir oyuncak para sandım. Sonra çocuklara gösterdim. Çocuklar bunun gerçek para olduğunu söylediler. Ben de karakola teslim ettim.dedi.

Ayşe Altıntaş’ın örnek davranışı, olayı duyanlar tarafından takdirle karşılandı ve “İnsanlık ölmedi” dedirtti.

sarkikaraagac-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu