Yaşam

Çankaya Gençleri Lise ve Üniversiteye Ücretsiz Hazırlıyor

Çankaya Belediyesi’nin lise ve üniversiteye geçiş sınavları için düzenlediği ücretsiz kurslar yoğun ilgi görüyor. Çankaya Belediyesi’ne bağlı Tamamlayıcı Eğitim Merkezlerinde 6, 7 ve 8. sınıflar LGS’ye, 10, 11 ve 12. sınıflar YKS’ye hazırlanıyor. 

Çankaya Belediyesi’nin 9 merkezde açtığı ücretsiz sınav hazırlık kursları, Destek Eğitim Merkezi adı altında gençleri LGS ve YKS sınavlarına hazırlıyor.

Örgün eğitim hazırlık programı kapsamında kurulan Merkezlerde öğrenciler, derslerine tamamlayıcı eğitimler alarak LGS ve YKS sınavlarına en iyi şekilde hazırlanıyor.

Eğitimler kapsamında 6., 7. ve 8. sınıf öğrencileri Fen ve Sosyal Bilimler, Türkçe ve Matematik derslerini Bademlidere, Sokullu, Birlik ve Esat Çankaya Yurtlarında alıyor. 10, 11 ve 12. sınıflar ve lisansüstü öğrenciler Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Türkçe/Edebiyat, Coğrafya, Tarih ve İdeoloji derslerini Yıldız, 100. Yıl, Bayraktar, Cebeci ve Öveçler Nazım Hikmet Çankaya Konakları’nda almaktadır.

Seviye tespit sınavından sonra haftalık müfredata uygun olarak uygulanan dersler, branşında uzman öğretmenler tarafından seviyelerine uygun sınıflarda verilir. Uygulamalı test çözme teknikleri ile desteklenen derslerde öğrenciler ayrıca deneme sınavları ile kendilerini ölçme ve sınavlarına en uygun şekilde hazırlanma fırsatı bulmaktadır. Çankaya Belediyesi’nde sınavlara hazırlanan gençler de rehberlik ve manevi danışmanlık hizmetlerinden yararlanabiliyor. Çankaya Belediyesi Destek Eğitim Merkezlerinde 1.665 öğrenci sınavlara hazırlanıyor.

TAŞDELEN: AMACIMIZ GENÇLERİMİZİ EN YETERLİ ŞEKİLDE GELECEĞE HAZIRLAMAK 

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, eğitimdeki fırsat eşitsizliğini azaltmak amacıyla Tamamlayıcı Eğitim Merkezleri kurduklarını belirterek, “Bu merkezlerde özellikle maddi durumu iyi olmayan ailelerin çocuklarına destek oluyoruz. Ortaokul ve liseye devam eden gençlerimiz ile lise mezunu gençlerimiz için 12 farklı branşta tamamlayıcı ve destekleyici eğitimler verdiğimiz merkezlerimizde çocuklarımızı gelecekleri için çok önemli olan LGS ve YKS sınavlarına hazırlıyoruz.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu