Haber

Barselona’daki Türk Başkonsolosluğu önünde protesto: ‘Hükümet istifa etti’

Maraş merkezli depremlerin yol açtığı ağır tahribat ve 40 binden fazla can kaybı nedeniyle, kudrete yansımaları artıyor. İspanya Katalonya Özerk Bölgesi’nin başkenti Barselona’da Türk Konsolosluğu önünde meydana gelen protestocular, hükümete “istifa” çağrısında bulundu.

Daha önce Gezi Davası, İstanbul Sözleşmesi’nden çıkış ve Boğaziçi Direnişi’ne destek için protestolar düzenleyen grubun yaptığı eylemde, “deprem felaketinin sorumlularından hesap sorulacağı” belirtildi.

Barselona’nın en işlek ve turistik caddelerinden birinde bulunan Türk Konsolosluğu önünde düzenlenen eylemde grup uzun süre Türkçe, İspanyolca ve Katalanca “Hükümet istifa”, “Erdoğan istifa” sloganları attı. “, “AKP halka hesap verecektir”.

‘HESABINI VERECEKSİNİZ’

BirGün’ün haberine göre, Küme, “Yirmi yılı aşkın süredir tek başına iktidarda olan AKP hükümeti, ülkeyi ne depreme hazırladı ne de deprem sonrasına hazırlık yaptı” diyen Küme, “dünyanın felaketine” hükümetin neden olduğunu söyledi. yüzyıl”. Rejimin halkı deprem bölgesinde yalnız bıraktığını, çadır bile dağıtamayacak durumda olduklarını belirten grup, bu felakette ihmali ve payı olan herkesin hesabının sorulması gerektiğini kaydetti.

Koordinasyon eksikliği, beceriksizlik, hata ve ihmalin büyük bir felakete yol açtığının belirtildiği açıklamada, “İktidarın bir dakika bile işbaşında olmasının ülkeye büyük bir kötülük olduğu” belirtildi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu